5 sposobów na rozgrzanie w jesienne wieczory

9
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Hu hu ha – jesień nie jest taka zła! Póki co niedźwiedzie jeszcze nie udały się na zimowy odpoczynek. Długie wieczory aż proszą się o jakiś cudowny sposób na podniesienie temperatury, gdy wracasz po całym dniu pracy lub popołudniowym spacerze.

Odważni zimy się nie boją, więc jesieni tym bardziej! Bierz z nich przykład. Przegoń jesienne smutki i spójrz pozytywnie na ostatnie kolorowe liście na drzewach, bo zaraz zdmuchnie je wiatr i śnieg. Nie straszna będzie Ci plucha, jeśli posłuchasz swojego serducha i kilku optipomysłów na rozgrzanie. Zaczynamy odliczanie. Pięć, cztery, trzy, dwa…jeden. Start!

1. Włącz dobry humor – niech będzie to czynność numer dwa po włączeniu kaloryfera, gdy wrócisz do domu. Tylko nie przesadzaj. To zostaw ogrodnikom na wiosnę. Nie jesteś słoikiem pysznego miodku, żeby zadowolić wszystkich, dlatego wchodząc do domu wrzuć na luz i zrzuć ciepłą kurtkę, zostaw za drzwiami zmartwienia i siądź z rodziną na kanapie. Porozmawiajcie jak każdemu minął dzień, a przede wszystkim pośmiejcie się z wszystkiego, co przyjdzie Wam do głowy.

Ps. Za gorąca atmosfera nie służy jednak dobrze nawet ciepłolubnym istotom. Pamiętaj, żeby skręcić grzejnik przed pójściem spać i dobrze wywietrzyć pokój.

2. Grzaniec – kto raz był w górach, ten poznał sekret góralskiej herbatki z „wkładką” lub tradycyjnego grzańca – czerwonego wina z korzennymi przyprawami. Nie trzeba na szczęście jechać w świat, żeby odkryć pyszne napoje, które mają 100 proc. dobrej energii. Co na przykład? A to: herbata z goździkiem, odrobiną miodu i syropu pomarańczowego lub soku z pomarańczy…nie próbowaliście jeszcze. Nie traćcie czasu!

15

3. Sposób na… Chodakowską – ostatni krzyk mody, a właściwie zdrowego stylu życia, który zawdzięczamy sławnej trenerce fitness. Jaki to sposób? Kiedy Ci zimno, zacznij ćwiczyć, w domu, w pracy, na dworze. Skacz, rób skłony, pajacyki, biegaj w miejscu. Kilka chwil i poczujesz ciepło w całym ciele. A jeśli robisz to w domu, zaoszczędzisz na ogrzewaniu. Niezłe, nie?

4. Ubierz się na cebulkę –  Gdy chłodno na dworze, a pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, najlepiej ubierać się cebulkę. Zawsze możesz zdjąć dodatkową warstwę i wspomóc… zziębniętą koleżankę z pracy.

5. Pomyśl o świętach – są już tuż tuż. Wszyscy – mali i duzi – uwielbiają świąteczną atmosferę, choinki, bombki, pierniki z miodem… Ale nie wszyscy leniuchują, tylko wcześniej robią zapasy i kupują prezenty, żeby nie musieć walczyć z tłumami ludzi w centrach handlowych. Weź z nich przykład!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *