Oszczędzanie czy kupowanie – Polacy na zakupach

sklepiki
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Czy wiesz, że 46 proc. Polaków ogranicza swoje wydatki na codzienne zakupy? Rozsądne osoby nie lubią być rozrzutne. W końcu lepiej wydać mniej i dzięki temu zrobić sobie zapasy na zimę.

Kto wydaje najwięcej pieniędzy i szasta kasą w ciągu roku?:) Są to mieszkańcy dwóch województw – Mazowsza i Wielkopolski. Najwięcej oszczędzają na Śląsku, mimo że zarabiają najwięcej w całym kraju (tuż po województwie mazowieckim). Ślązacy wydają rocznie na zakupy o czterdzieści procent mniej niż wynosi średnia krajowa! Miodzio! Byle tak dalej!

Na zakupy, na promocje

Miłośnicy oszczędzania wiedzą, że rozsądne planowanie wydatków to podstawa domowego budżetu. Polacy nie wyrzucają pieniędzy w błoto i prawie połowa wszystkich kupujących ogranicza wydatki na codzienne zakupy. A jedna czwarta kupujących to „oszczędni konsumenci”. Podczas zakupów chętnie korzystamy z obniżek, żeby kupić produkty dobrej jakości w niższych cenach. Większe zakupy robimy z wyprzedzeniem. Więcej na infografice poniżej:

optima-polacy-na-zakupach-infografika_finito

3 komentarzy | Optima blog

 1. skfarec@o2.pl'
  Kristina

  ja nie robię codziennie zakupów, bo to dopiero jest strata pieniędzy, lepiej zrobić większe raz w tygodniu albo w miesiący

 2. ronicoola@buziaczek.pl'
  KtoToTaki

  widać różnicę Warszawka a reszta Polski

 3. lookingfortardis@gmail.com'
  tammy

  haha, patrząc na moje wydatki chyba nie mogę się zgodzić, że na śląsku oszczędza się najbardziej ;))

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *